TR EN

Tesislerimiz


tesislerimiz-1

Pastörize sıvı yumurta üretiminde kullanılan yumurtaların büyük bir kısmı firmamıza ait çiftliklerden sağlanırken, bir kısmı da çevredeki üretim merkezlerinden temin edilmektedir.  

Yumurtaların temin edildiği kümeslerin tamamı tam otomatik olup, yumurtalar el değmeden toplanarak tasnif edilip, viyollere konulmaktadır. Kontrol edilerek uygunluğu kabul edilen yumurtalar otomatik olarak yumurta kırma makinelerine gönderilmektedir. Besleme ünitesinden gelen yumurtalar, tam otomatik makinelerde el değmeden kırılarak, isteğe göre sarı, beyaz veya bütün olarak ayrılmaktadır. Ayırma işlemi tamamlanan sıvı yumurtalar filtre edilip soğutulduktan sonra pastörizasyon aşamasına geçilmektedir. Yumurta pastörizasyonu çok hassas ve hata kabul etmeyen bir işlemdir. Bu nedenle üretimin her aşaması büyük bir titizlikle izlenip, kayıt altına alınmaktadır. Etkili bir pastörizasyon işlemi için, ürüne bağlı olarak değişen süre ve sıcaklık kombinasyonları uygulanmaktadır.

Pastörizasyon işlemi tamamlanan ürünler dinlenme tanklarına alınmaktadır. Üretimin her aşamasında alınan ürün örnekleri, yüksek teknolojiye sahip laboratuvarımızda, gerekli bütün mikrobiyolojik, fiziksel ve kimyasal analizlerden geçirilerek analiz sertifikaları hazırlanmaktadır.

Bütün test ve analizleri biten ürünler paketleme bölümlerine alınmaktadır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre 1, 10 ve 20 kg'a kadar çeşitli ambalajlarda dolum yapılmaktadır. Paketleme işlemi biten ürünler 0 - +4°C' de çalışan soğuk hava depolarına alınmaktadır.

Ürünlerimiz bilgisayar kontrollü frigorifik araçlarla soğuk zincir kırılmadan müşterilerimize ulaştırılmaktadır.

 

 

 

İletişim


Adınız / Soyadınız
E-Posta Adresiniz
E-Posta Adresiniz
İzmir Pastörize Yumurta San. ve Tic. A.Ş.
ÖZBEK Köyü Saraç Mevkii Urla / İzmir / TR
T: +90 232 7567533 - 34
F: +90 232 7567532